еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „зовре“ за пожарите: „Стево на проба да не ја запали депонијата кај Борис Трајковски“

Недостигаше уште вчерашното опожарување на дивата депонија во близина на салата Борис Трајковски во Скопје за да се вклучи алармот меѓу граѓаните кои деновиве се сведоци на масовна појава на пожари, кои се очигледно подметнати.

Реакциите на граѓаните се во насока дека Владата не може да се справи и да ги санкционира лицата кои ги предизвикуваат пожарите.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Македонија има само три авиони за гасење на пожари

Државата гори: Пожари речиси на целата територија, ситуацијата повеќе од алармантна

Пожари секој ден: Кој тоа си ја пали сопствената држава и сака да предизвика криза?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Француската полиција брутално уапси 150 средношколци

Никола Осило

„Пуцко петрол“ го доби милионскиот тендер на општина Гостивар за набавка на масло за греење

Никола Осило

Села: Најверојатно некои претседатели на политички партии знаеле што ќе се случи во Собранието на 27 април

Редакција