еМагазин

Tag : Стопански комори

Македонија

Дневно ќе се вакцинираат по 300 до 400 лица од списоците на стопанските комори

Редакција
И вакцинацијата на стопанствениците од кои дел веќе се имунизираа во Србија, ќе се врши по принципот на приоритет. Надлежните ги очекуваат списоците од стопанските...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Трите најголеми стопански комори очекуваат повеќе од Владата за справување со кризата од корона вирусот

Редакција
Трите најголеми стопански комори во земјава имаат поголеми очекувања од Владата во однос на  мерките за справување со кризата од корона вирусот. Сојузот на стопански...