еМагазин

Tag : страница

Македонија ТОП СТОРИИ

УЈП со апел до граѓаните да не отвораат СМС пораки кои повикуваат на задолжителна пријава

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) информира дека кон граѓаните се испраќаат СМС пораки со кои се бара да извршат задолжителна пријава на лажна веб-страница ujp-gov.mk....
Македонија ТОП СТОРИИ

Хакирана Фејсбук – страницата на Мисијата на ОБСЕ во Скопје

Редакција
Фејсбук страницата на Мисијата на ОБСЕ (Организација за безбедност и соработка на Европа) во Скопје вчера била хакирана. -ОБСЕ потврдува дека Фејсбук-страницата на Мисијата на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нема преземање на податоци по хакерскиот напад, велат од Министерство за образование и наука

Редакција
Mинистерството за образование и наука (МОН) е во комуникација со Националниот ЦИРТ центар за компјутерски инциденти при Агенцијата за електронски комуникации каде што е пријавен...