еМагазин

Tag : субвенција

БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

До 1. јули ќе има субвенција за струјата

Редакција
До 1. јули ќе има субвенција за струјата за граѓаните, преку државното ЕСМ, најави денеска министерот за економија, Крешник Бектеши. Според него во одредени месеци,...
Локално

Град Скопје ќе субвенционира замена на азбестните со енергетско ефикасни покриви за социјално загрозените категории на граѓани

Редакција
Градот Скопје го објави јавниот повик за доделување на поединечна субвенција на социјално загрозени категории граѓани, жители на градот Скопје, за замена на азбестните покриви...
Бизнис

Владата ќе обезбеди дополнителна субвенција за лозарите

Редакција
Владата ќе обезбеди дополнителна субвенција од еден денар за килограм предадено грозје за сортите вранец и смедеревка. Како што соопшти владината прес-служба, на овој начин...