еМагазин

Tag : тепаќка

Локално ТОП СТОРИИ

Велешанец претепал сограѓанин, кој починал од здобиените повреди

Редакција
По преземени мерки и активности и координација на СВР Велес, СВР Струмица и велешкото Основно јавно обвинителство, синоќа во 22.45 часот на место викано „Стара...
Локално ТОП СТОРИИ

Во тепачка меѓу две семејства во Струмица убиено 22-годишно момче

Редакција
Момче на 22-годишна возраст синоќа е убиено во Струмица во тепачка меѓу две семејства што се случи во Турското маало на улицата „Бетовенова“, а еден...