еМагазин

Tag : Тони Јакимовски

Македонија ТОП СТОРИИ

Сашо Мијалков ослободен за „Трезор“, случајот за набавка на опрема за следење од Британија

Редакција
На поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков, поранешниот началник на Петта управа, Горан Грујовски, кој е во бегство и...
Македонија

Обвинението е неосновано, конфузно и не е поткрепено со докази, кажа Јакимовски во завршен збор за „Таргет-Тврдина“

Редакција
Обвинението е неосновано, конфузно и не е поврзано. Не е поткрепено со вистински докази, кои би го потврдиле кривичното дело кое ми се става на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поранешниот шеф на кабинетот на Мијаклов, Јакимовски доби 6 години затвор за проневера на 820 илјади евра

Редакција
Основниот кривичен суд во Скопје го осуди Тони Јакимовски, шеф на Кабинетот на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Уапсен поранешниот шеф на кабинетот на Сашо Мијалков, Тони Јакимовски

Редакција
Уапсен е Тони Јакимовски, поранешниот шеф на кабинетот на Сашо Мијалков, додека тој беше прв човек на УБК. Јакимовски и уште тројца вработени во УБК...