еМагазин

Tag : Горан Грујовски

Македонија ТОП СТОРИИ

Сашо Мијалков ослободен за „Трезор“, случајот за набавка на опрема за следење од Британија

Редакција
На поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков, поранешниот началник на Петта управа, Горан Грујовски, кој е во бегство и...
Македонија

Македонија ќе поднесе ново барање до Грција за екстрадиција на екс разузнавачите Грујовски и Бошкоски

Редакција
Министерот за правда Кренар Лога на денешната работна средба ја информирал амасадорката на Грција во Македонија, Софија Филипиду за скринингот во Брисел и поддршката од...
Македонија

На Горан Грујовски ќе му се суди во отсуство за „Тврдина 2“

Редакција
На екс-началникот на Петтата управа, Горан Грујовски, кој е во бество во Грција, ќе му се суди во отсуство во случајот „Тврдина 2“, каде е...