еМагазин

Tag : трамадол

Локално

Двајца прилепчани набавиле 9.900 капсули „Трамадол“ од аптека во Велес

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против З.Р.(50) од Прилеп и Е.А.(23) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...
Локално

Прилепчанка домот го претворила во аптека за „Трамадол“

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против З.Р.(50) од Прилеп поради постоње основи на сомнение за сторено кривично дело „производство и пуштање...