еМагазин

Tag : трансмисија

Свет

Кина 15 денa без локална трансмисија на Ковид-19

Редакција
Кина пријави 17 нови случаи на Ковид-19, додека претходниот ден имаше девет, соопшти денеска Националната здравствена комисија. Сите нови случаи на заразени се потврдени кај патници од...
Македонија

Од денеска Министерството за здравство еднаш дневно ќе информира за нови случаи со корона вирус

Редакција
Поради растот на бројот на случаи на Ковид19 од денеска Министерството за здравство еднаш дневно ќе информира за точните статистики и бројки на заболени лица...