еМагазин

Tag : Трибека

Локално

Притвор за насилниците во „Трибека“ кои кршеа инвентар

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против две лица, жители на Скопје, на возраст од 19 и 28 години, за...
Локално ТОП СТОРИИ

МВР со детали за синоќешниот хаос во „Трибека“: Приведени двајца кои во тепачка го кршеле инвентарот на ресторанот

Редакција
На 20.02.2021 околу 20:15 часот во угостителски објект на бул.„Илинден“ во Скопје од страна на полициски службеници од СВР Скопје се лишени од слобода Х.Ј.(19)...