еМагазин

Tag : трицикл

Локално ТОП СТОРИИ

Малолетничка од Скопје почина по пад од трицикл

Редакција
На 22.06.2023 околу 18.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Александар Урдаревски“, Р.С.(41) од Скопје, управувајќи трицикл, изгубил контрола и паднал на коловозот...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Васил Јанкула, лице со церебрална парализа со трицикл тргна во обиколка на државата

Редакција
Дваесет и шестгодишниот Васил Јанкула од Ресен, лице со церебрална парализа, денеска го почна своето патешествие со трицикл да ја обиколи државата. Со тоа, како...