еМагазин

Tag : Љубомир Фрчковски

Македонија

Фрчкоски предложен за амбасадор во Обединетите нации во Њујорк

Редакција
Претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска потврди дека професорот по меѓународно право Љубомир Фрчкоски е предложен за амбасадор во Обединетите нации во Њујорк. На денешната...
ЖИВОТ

Фрчковски по три децении на државниот Универзитет, ќе предава на ФОН

Редакција
Студентите на Универзитетот ФОН во новиот семестар со нов професор и нов декан на Факултетот за правно – политички науки – Проф. Д-р. Љубомир Фрчковски,...