еМагазин

Tag : фон

Бизнис

(Фото) Американскиот Универзитет на Европа ФОН инвестира 5 милиони евра за подобро образование

Редакција
Американскиот Универзитет на Европа-ФОН (АУЕ-ФОН) инвестира повеќе од 5 милиони евра во подобро образование за своите сегашни и идни студенти. Како дел од инвестицијата, Универзитетот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Турската Фондација МААРИФ купи дел од кампусот на Универзитетот „ФОН“

Редакција
Турската Фондација МААРИФ купи дел од студентскиот кампус на Американскиот Универзитет на Европа-ФОН, сопственост на компанијата „ФИНЕ“, информираат од таму. Според менаџментот на Фондацијата, аквизицијата...
БАШ НИ Е ЌЕФ

ФОН доделува стипендии за најдобрите средношколци

Редакција
Веќе 13 години Универзитетот ФОН ја спроведува кампањата за стипендирање на најдобрите средношколци – „И во Македонија се може“. „Стипендистите кои биле дел од оваа кампања...
Локално

Полициски командир потпомогнат од вработени на ФОН „завршил“ високо образование

Редакција
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Ј.(45) од Куманово, вработен во МВР на РМ на работно место командир на полициска станица за граничен надзор и...
ЖИВОТ

Фрчковски по три децении на државниот Универзитет, ќе предава на ФОН

Редакција
Студентите на Универзитетот ФОН во новиот семестар со нов професор и нов декан на Факултетот за правно – политички науки – Проф. Д-р. Љубомир Фрчковски,...