еМагазин

Tag : Ќучук

Македонија

Надворешениот притисок брз Бугарија во однос на Македонија е легитимен, смета бугарскиот европратеник Ќучук

Редакција
Надворешниот притисок врз Бугарија во однос на Северна Македонија е легитимен, бидејќи Бугарија го запира европскиот проект, а Европската Комисија даде јасен сигнал дека сака...
БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Македонија не треба да очекува да ги почне преговорите во јуни, смета Ќучук, известувач на ЕП за земјава

Редакција
Договорот од Преспа генерално кажува дека Република Северна Македонија нема никаква поврзаност со античка Грција и тука разговорот завршува, се поставува точка, но со Договорот...