еМагазин

Tag : Уганда

Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Мексиканка стана Мис на светот

Редакција
Мексиканката Ванеса Понсе де Леон (26) е избрана за Мис на светот за 2018 година. За прва придружничка избрана е претставничката на Тајланд, а втора...
18+

Претседателот на Уганда сака да го забрани оралниот секс: Устата е за јадење

Редакција
Претседателот на Уганда, Јовери Мусевени изјави дека сака да забрани граѓаните на таа држава да имаат орален секс, со образложение дека „устата е за јадење“....