еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Мексиканка стана Мис на светот

Мексиканката Ванеса Понсе де Леон (26) е избрана за Мис на светот за 2018 година.

За прва придружничка избрана е претставничката на Тајланд, а втора преставничката на Уганда.

На изборот за Мис на светот, кој се одржа во градот Санја во Кина, учествуваа 118 кандидатки.

Фото: apnlive.com/Видео: Latino Vicente/You tube

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Дуна“ го доби тендерот на Владата за изнајмување на опрема за симултан превод вреден 59.000 евра

Никола Осило

Запознајте ги новите антикорупционери: Која е претседателката на Антикорупциска, Билјана Ивановска

Редакција

Заев: Ова е голем историски ден, обезбедивме трајна стабилност за земјата

Редакција