еМагазин

Tag : Љупчо Коцарев

МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

Денешните политичари се слуги на дневно-политичките и геостратешки интереси, а не на државотворните, порача претседателот на МАНУ

Редакција
Одбележувањето на големиот јубилеј – 30 годишнината од независноста на државата и 80 години од македонската антифашистичката борба се повод, уште еднаш да се навратиме...
Македонија

Претседателот на МАНУ, Коцарев: Пикот на корона вирусот на почеток на мај со 1.100 заразени

Редакција
Претседателот на МАНУ, Љупчо Коцарев за fakulteti.mk информира дека заедно со м-р Петар Јовановски изучувале модел преку кој ја добиле речиси истата слика со која...