еМагазин

Tag : Управа за извршување санкции

Македонија ТОП СТОРИИ

Александар Пандов именуван за в.д. директор на Управата за извршување на санкции

Редакција
Александар Пандов од владејачката ВМРО-ДПМНЕ од страна на Владата е назначен за нов в.д. директор на Управата за извршување на санкции. -Пандов е дипломиран историчар на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Управата за извршување на санкции вработува 18 лица, плата до 24.402 денари

Редакција
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 18 државни службеници во Министерство за правда – Управа за извршување на санкциите. Отворени се работни места...