еМагазин

Tag : Виктор Стојчев

Македонија ТОП СТОРИИ

Таткото на Боки 13 за напад на попот Стојчев доби затворска казна од шест месеци

Редакција
Таткото на Бојан Јовановски – Боки 13, Миле Јовановски е осуден на затворска казна од шест месеци за физички напад на попот Виктор Стојчев. Јовановски...
Македонија

Таткото на Боки 13 призна дека го нападнал попот Стојчев

Редакција
На денешното судење за нападот на попот Виктор Стојчев, таткото на Бојан Јовановски-Боки 13, Миле Јовановски призна вина и потврди дека физички го нападнал Стојчев....