еМагазин

Tag : поп

Македонија ТОП СТОРИИ

Таткото на Боки 13 за напад на попот Стојчев доби затворска казна од шест месеци

Редакција
Таткото на Бојан Јовановски – Боки 13, Миле Јовановски е осуден на затворска казна од шест месеци за физички напад на попот Виктор Стојчев. Јовановски...
Македонија

Таткото на Боки 13 призна дека го нападнал попот Стојчев

Редакција
На денешното судење за нападот на попот Виктор Стојчев, таткото на Бојан Јовановски-Боки 13, Миле Јовановски призна вина и потврди дека физички го нападнал Стојчев....
Техно

(ВИДЕО) Која е Коко Капитан, миленичка на Гучи и Вог?

Редакција
Едни од најинтригантните едиторијали на светските брендови, како што се Гучи, Пако Рабан, Маисон Марџиела, на насловните на Њујорк Тајмс, Дејзд (Dazed), Ем ле Монде...