еМагазин

Tag : Миле Јовановски

Македонија

Боки 13, татко му и неговата асистентка на распит за „Рекет 2“

Редакција
Денеска во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција на распит треба да се појават Бојан Јовановски – Боки 13, неговиот татко Миле Јовановски и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Таткото на Боки 13 за напад на попот Стојчев доби затворска казна од шест месеци

Редакција
Таткото на Бојан Јовановски – Боки 13, Миле Јовановски е осуден на затворска казна од шест месеци за физички напад на попот Виктор Стојчев. Јовановски...
Македонија

Таткото на Боки 13 призна дека го нападнал попот Стојчев

Редакција
На денешното судење за нападот на попот Виктор Стојчев, таткото на Бојан Јовановски-Боки 13, Миле Јовановски призна вина и потврди дека физички го нападнал Стојчев....
Македонија ТОП СТОРИИ

Пратеничката Ременски и таткото на Боки 13 останаа без пасоши

Редакција
Судија на претходна постапка го прифати предлогот на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција и на осомничените за „Рекет“, Фросина Ременски и Миле Јовановски...
Македонија ТОП СТОРИИ

И такото на Боки 13, Миле Јовановски, не чувствува вина за „Рекет“

Редакција
Не чувствувам вина и не сум учествувал на состаноци за изградба на домови како дел од Меѓународниот сојуз, рече таткото на Боки 13, Миле Јовановски...