еМагазин

Tag : рекет 2

ЖИВОТ

(Фото) Паричката кај Ременски

Редакција
Паричката во семејството на потпреседателката на Собранието и пратеничка на СДСМ, Фросина Ременски се паднала во нејзе. Таа објави и фотографија на Фејсбук: Ременски деновиве...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинение за случајот „Меѓународен сојуз„: Боки 13 обвинет за измама, Ременски дека му помагала во измама

Редакција
Од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција денеска информираат дека е поднесено обвинение за случајот „Меѓународен сојуз“ или познат во јавноста и како...
Македонија

Ќе открие ли Боки 13 работи за случајот “Меѓународен сојуз“ кои не ги знаеме?

Редакција
Бојан Јовановски – Боки 13, кој е првоосомничен и во случајот поврзан со работењето на неговата невладина организација „Меѓународен сојуз“ или познат како „Рекет 2“...
Македонија

Боки 13, татко му и неговата асистентка на распит за „Рекет 2“

Редакција
Денеска во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција на распит треба да се појават Бојан Јовановски – Боки 13, неговиот татко Миле Јовановски и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ременски: Видов се освен докази против мене во случајот „Меѓународен сојуз“

Редакција
Пратеничката и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски денеска по излегувањето од Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, каде вршеше увид на доказниот материјал против...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сите детали: Кој се е осомичен во “Рекет 2“

Редакција
Шефицата на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска за почетокот на јануари најави обвинение за случајот „Рекет 2“. Станува збор за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Русковска најави обвинение за “Рекет 2“ во јануари

Редакција
Шефицата на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска за почетокот на јануари најави обвинение за случајот „Рекет 2“. Станува збор за...