еМагазин

Tag : Виолета Комитова

Македонија ТОП СТОРИИ

Несреќата на автобусот на „Беса транс“ не се случила поради голема брзина, причините за пожарот непознати, велат бугарските власти

Редакција
Mинистерката за регионален развој и јавни работи на Бугарија, Виолета Комитова изјави дека причина за минатонеделната несреќа на автобусот на „Беса Транс“ не била големата...
Македонија

Министерката за регионален развој на Бугарија ќе ги презентира резултатите од инспекцијата на автопатот „Струма“

Редакција
Министерката за регионален развој на Бугарија, Виолета Комитова денеска ќе ги презентира резултатите од инспекцијата што беше направена на автопатот „Струма“ по автобуската несреќа на...