еМагазин

Tag : Вирџинија

Свет

И сојузната американска држава Вирџинија ја легализираше марихуаната за лична употреба

Редакција
Генералното собрание на американската држава Вирџинија го даде конечното одобрување за нацрт-законот за легализирање на поседување мала количина марихуана и за ограничено домашно производство од...
Свет

(Видео) Најмалку 12 лица убиени, четворица повредени од незадоволен работник во Вирџинија Бич

Редакција
Најмалку 12 лица се убиени, а четворица ранети откако незадоволен работник во градската комунална служба пукал во зградата на општината во Вирџинија Бич. Полицијата го...