еМагазин

Tag : високатница

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

СДСМ сака да биде ВМРО-ДПМНЕ: Гради гасовод на Водно на празник, уништува зеленило навечер

Редакција
Два актуелни примери од бројните изминативе месеци, конкретно покажуваат дека моменталната власт по речиси ништо не се разликува од претходната кога е во прашање зачувањето...
Локално

На 15 дена стопирана изградбата на деветкатницата во скопски Аеродром

Редакција
Од скопската општина Аеродром денеска информираа дека изградбата на деветкатницата е моментално стопирана. Градоначалникот Златко Марин информираше дека инспекторите утврдиле неправилности на градилиштето, поради што е издадено решение...