еМагазин

Tag : Мајчин дом

Локално

Продолжува изградбата на висококатницата кај Мајчин дом во Аеродром

Редакција
Попусти беа сите апели и ветувања за стопирање на изградбата на висококатница во близина на Мајчин дом во скопската населба Аеродром. Не поминаа ниту петнаесетина...
Локално

Инвеститорот на зградата кај „Мајчин дом“ најавува дека ќе изгради нов парк во Аеродром

Редакција
Сопственикот на зградата што треба да се гради кај „Мајчин дом“ во општина Аеродром денеска преку соопштение најави дека ќе вложи средства во изградба на...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Инвеститорот ќе засади и 150 високоизраснати дрва: Како ќе изгледа зградата што треба да се гради кај Мајчин дом

Редакција
Инвеститорот на зградата кај Мајчин дом во скопски Аеродром, Фатмир Етеми, на средбата со граѓани и активисти информирал како треба да изгледа објектот, чија изградба...
Бизнис

Општината треба да му исплати повеќе од осум милиони евра на Етеми, ако се откаже изградбата на зградата кај Мајчин дом

Редакција
Сопственикот на компанијата „Зсф-ком“ ДООЕЛ увоз-извоз Скопје, Фатмир Етеми кој треба да ја гради зградата кај Мајчин дом, а за која има голема спротивставеност од...
Бизнис

Инвеститорот на зградата кај Мајчин дом: Ако не сум имал право законски да градам, не требало да ми издадат одобрение

Редакција
Инвеститорот на висококатницата кај Мајчин дом во Аеродром, Фатмир Етеми чија што изградба е стопирана, денеска на прес-конференција рече дека граѓаните реагираат зашто биле изманипулирани и...
Локално

На 15 дена стопирана изградбата на деветкатницата во скопски Аеродром

Редакција
Од скопската општина Аеродром денеска информираа дека изградбата на деветкатницата е моментално стопирана. Градоначалникот Златко Марин информираше дека инспекторите утврдиле неправилности на градилиштето, поради што е издадено решение...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Граѓаните се обидоа да ја тргнат оградата кај Мајчин дом во Аеродром

Редакција
Голем број граѓани жители на Аеродром, но и од другите населби на Скопје денеска излегоа на протест со барање да се стопира изградбата на голем...
Локално

Почна изградбата на висококатницата кај Мајчин дом: Аеродромци бараат оставка од градоначалникот

Редакција
Почна изградбата на уште една висококатница во Аеродром што предизвика лавина реакции и револт кај граѓаните на оваа населба. Парцелата пред „Мајчин дом“ во Аеродром...