еМагазин

Tag : Владици

ЖИВОТ

„Да се лежи во приватна болница од “превентивни причини” е одраз на “христијанска скромност”“: Беќаровски за владиците Петар и Агатангел

Редакција
Професорот и доктор на Клиниката за токсикологија, Нико Беќаровски на неговиот Фејсбук-профил ја коментира информацијата дека владиците Петар и Агатангел во „Систина“. “Да се лежи...
ЖИВОТ

Владиците Петар и Агатангел се лекуваат од Ковид-19 во „Систина“

Редакција
Владиците Петар и Агатангел се хоспитализирани поради Ковид-19 во болницата „Систина“, објави телевизијата Сител. Владиката Петар за Сител вели дека бил хоспитализиран од 23 март,...