еМагазин

Tag : Владимир Лазовски

Македонија

МВР со детали за сообраќајката на заменик-министерот за култура Владимир Лазовски

Редакција
На 29.05.2019 година во 11.15 часот на улица „Филип Втори Македонски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Пежо 508“ со скопски регистарски...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мотоциклист повреден во сообраќајка со возило на заменик-министерот за култура Владимир Лазовски

Редакција
Во сообраќајна незгода кај Градската болница во кој учествувал заменик-министерот за култура Владимир Лазовски денеска беше повреден мотоциклист. Лазовски на својот Фејсбук профил напиша дека...