еМагазин

Tag : Владимир Ѓорѓевиќ

Техно

Скоро две третини од Македонците редовно користат бесконтактни картички

Редакција
Во однос на регионот, Македонија бележи многу добри резултати кога станува збор за бесконтактни трансакции. Вкупната употреба на овој начин на плаќање со Visa картички...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Visa ја претставува ‘Visa Secure’ – нова програма за непречено плаќање и напреднато онлајн искуство

Редакција
Компанијата Visa, светски лидер во дигитални плаќања, ја претстави Visa Secure (порано позната како Verified by Visa), напредната програма за зголемување на безбедноста на онлајн...