еМагазин
Image default
Локално

Тешко повреден моторџија откако со „Хонда ЦБР“ удрил во ограда

На 28.08.2019 во 16.00 часот било пријавено дека на автопатот Демир Капија – Миравци, пред тунелот Јаворица, П.Ј.(27) од Росоман, управувајќи мотоцикл „Хонда ЦБР 954РР“ без регистарски ознаки, удрил во ограда и паднал на коловозот, информира МВР.

Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Општата болница во Гевгелија за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од Полициската станица Неготино.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алкохолизиран штипјанец побарал интервенција од полиција, па нападнал полицаец

Редакција

Крушево и Демир Хисар добија свои регистарски ознаки на возилата

Редакција

Бугарин нападнат на Матка

Никола Осило