еМагазин
Image default
Локално

Тешко повредено седумгодишно дете откако џип излетал од автопатот Неготино-Демир Капија

На 04.07.2019 година околу 05.00 часот на автопатот Неготино – Демир Капија патничко возило „Тојота РАВ 4“ со австриски национални ознаки, управувано од M.В.(34) од СР Германија, излетало од патот, информира МВР.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобило седумгодишно дете, сопатник во возилото, кое било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Извршен е увид на местото на настанот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Опожарени две возила во Скопје

Никола Осило

Со пиштол ограбиле казино во Капиштец, настрадале и двајца гости

Никола Осило

(Фото) Приведени двајца дилери на дрога: Пронајдени хероин, марихуана, кокаин, хашиш, екстази…

Редакција