еМагазин

Tag : Мајка Тереза

Локално

Татко со „мазда“ удрил во неговиот тригодишен син

Никола Осило
На 28.08.2019 во 19.00 часот било пријавено дека во с.Љубин, скопско, И.В.(42) додека влегувал во неговиот двор со патничко моторно возило „мазда“ со скопски регистарски...
Локално

Скопјанец загина во сообраќајка во Автокоманда

Редакција
Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случи рано изутрината во скопската населба Автокоманда. Како што соопшти МВР, во 03.48 часот било пријавено дека...
Локално

Тешко повредено седумгодишно дете откако џип излетал од автопатот Неготино-Демир Капија

Никола Осило
На 04.07.2019 година околу 05.00 часот на автопатот Неготино – Демир Капија патничко возило „Тојота РАВ 4“ со австриски национални ознаки, управувано од M.В.(34) од...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил ректорот на Универзитетот „Мајка Тереза“, Азис Положани

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви престави каков имот пријавиле лицата што ги водат универзитетите во Македонија. Каков имот пријавил Азис Положани Азис Положани, ректорот на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Првата генерација на студенти на Универзитетот „Мајка Тереза“ во Скопје ги „фрли“ капите

Редакција
Универзитетот „Мајка Тереза“ во Скопје на свечена церемонија го одбележа завршувањето на првата генерација. На студентите од 2016 – 2019 им беа доделени дипломите и...
Бизнис

Две катни гаражи ќе се градат во комплексот клиники Мајка Тереза

Никола Осило
На 135. редовна седница на Владата денеска е усвоена предлог – одлуката за започнување постапка за доделување на договор за воспоставување на јавно приватно партнерство...
Македонија

Папата Франциск упати порака до македонските граѓани: „Најубавите мозаици се тие што имааат многу бои“

Никола Осило
Папата Франциск непосредно пред неговата Апостолска посета на Северна Македонија на 7-ми мај во Скопје испрати порака до сите граѓани на нашата земја. „Драги браќа...
Локално

Изел ќотек од колега во комплексот клиники „Мајка Тереза“

Никола Осило
На 02.05.2019 година во СВР Скопје во 11.30 часот, В.Л.(30) од Битола пријавил дека истиот ден околу 10.50 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ бил...
Локално ТОП СТОРИИ

Застрашувачки случај: Едногодишно дете завршило на клиника по напад од друго дете во градинка

Никола Осило
На 02.05.2019 година во 12.20 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив било донесено повредено едногодишно дете, информира...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „зовре“ за споменикот на Мајка Тереза: „Турете одозгора кафиќ со тераса која ќе го узурпира тротоарот и да не го тапиме многу“

Никола Осило
Голем број реакции на социјалните мрежи имаше по информацијата дека огромниот бетонски споменик на Мајка Тереза на плоштадот во Скопје најверојатно нема да се урива,...