еМагазин
Image default
Локално

Тетовчанец нападнал полицајци на бензиска пумпа

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.М.(39) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“, информира МВР.

На 14.02.2019 година во кругот на угостителски објект и бензиската пумпа на автопатот Тетово-Скопје, полициски службеници забележале паркирано возило од кое излегол пријавениот и започнал да ги навредува полициските службеници, а во еден момент и физички ги нападнал.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И барал 300 евра за да не објави компромитирачки фотографии на Фејсбук

Никола Осило

Хаос кај Пештани: Рибокрадци фрлале пастрмки бегајќи од полицијата

Редакција

(Видео+Фото) По кадата од Охридско езеро извадија и вреќа со плочки

Редакција