еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тежок“ тендер: МЕПСО купува лумузина и уште 20 патнички и товарни возила

АД МЕПСО распиша тендер за набавка на нови патнички возила и нови товарни возила.

Проценета вредност на договорот без ДДВ е 63.775.500 денари.

Во тендерот се бараат една лимузина, шест патнички моторни возило – караван, десет комбинирани патнички товарни возила, две товарни моторни возила N1 со патничка двојна кабина, едно товарно специјално возило N3  и еден камион дигалка со корпа.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пријавете се: М-НАВ регрутира нова генерација контролори на летање

Редакција

Мијалков во притвор за „Империја“: Судот му го укина притворот за „Таргет-Тврдина“

Редакција

На крај Груевски на Фејсбук ќе ни раскаже како избегал

Редакција