еМагазин
Image default
Бизнис

Топ пет акции на Македонската берза со најголем пораст

Македонската берза го објави билтенот за јануари, годинава од кој може да се види дека најголем пораст на вредноста во минатиот месец имале акциите на Арцелормиттал Скопје (ХРМ) Скопје (+40%), Арцелормиттал Скопје (ЦРМ) Скопје (+31%) Макошпед (+23,6%), ОКТА (+22%) и Фруктал (+19%).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се петте акции на Македонската берза со најголем пад на вредноста?

Топ пет најтргувани акции на Македонската берза

Пад од 24,6 отсто на прометот на Македонската берза

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За половина денар поскапува Еуросупер БС-95

Редакција

Тендер тежок 2,5 милиони денари: Агенцијата за лекови купува три автомобили

Никола Осило

„Технометал-Вардар“ во загуба од 66 милиони денари

Никола Осило