еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Топ пет најтргувани акции на Македонската берза

Македонската берза го објави билтенот за ноември од кој може да се види дека меѓу петте најтргувани во овој месец се акциите на Комерцијална банка со промет од 1,3 милиони евра, Стопанска банка Скопје со промет од 1 милион евра, Макпетрол со промет од 348.793 евра, Алкалоид со промет од 341.679 евра и Охридска банка со промет од 291.959 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Преполовен прометот на Македонската берза

Топ пет aкции на Македонската берза со најголем пораст

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Швајцарската авиокомпанија „Еделвајс“ најави летови Цирих-Охрид од април годинава

Никола Осило

Нов нацрт-закон: СЈО ќе може да го гони претседателот, министри, судии, амбасадори, градоначалници….

Никола Осило

Твитер „експлодира“: Брат Орце, требаше на времето и Шутка да ја купиш

Редакција