еМагазин
Image default
Бизнис

Топ пет aкции на Македонската берза со најголем пораст

Македонската берза го објави билтенот за ноември од кој може да се види дека најголем пораст оствариле акциите на Сковин (+148), Адинг (+25%), Централна кооперативна банка (+16,6%), Стопанска банка Скопје – приоритетни (+14,3%) и Арцелор Миттал Скопје (+10,3%).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Топ пет најтргувани акции на Македонската берза

Преполовен прометот на Македонската берза

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Некстсенс“ го доби тендерот на Градски паркинг – Скопје за одржување на системот за зонско паркирање „тежок“ 325.000 евра

Никола Осило

Македонија 33-та меѓу 180 држави според индексот на економски слободи

Никола Осило

Гранит склучи четири договори со Јавното претпријатие за државни патишта

Редакција