еМагазин
Image default
Бизнис

„Триглав Осигурување“ оствари добивка од 48,5 милиони денари за девет месеци

„Триглав Осигурување“ АД Скопје во периодот јануари-септември 2019 година оствари добивка од 48,5 милиони денари, што е намалување во однос на истиот период  минатата година кога добивката на компанијата изнесувала 78,6 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЈП „Паркови и зеленило“ Скопје во првите шест месеци со добивка од околу 12 милиони денари

Редакција

Звучни имиња на бизнисмени и компании на новата листа должници на УЈП

Никола Осило

Новогодишна распродажба на автомобили во НБРМ: „Ауди“ за 5.669 евра, „Цитроен Ц4“ за 2.014 евра

Никола Осило