еМагазин
Image default
Локално

Тројца тепале возач на автобус на постојка на улица „Цветан Димов“

На 02.10.2019 во 20.20 часот во СВР Скопје, И.Г.(37) од Скопје, вработен како возач на автобус, пријавил дека околу 15.40 часот на автобуска постојка на ул.„Цветан Димов“, по претходна расправија, бил физички нападнат од три лица, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трилер-кражба на обложувалница во Скопје: Вработена „зготвила“ вооружен грабеж

Никола Осило

Почина тригодишно девојче во Струга

Никола Осило

По повеќе од еден месец во бегство: МВР фати бегалец од затворот во Охрид

Никола Осило