еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџиите за министерот Дураки: „Подобро да си ќутеше“

Министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки повеќе од година и половина молчеше во јавноста за неговиот сектор, и кога реши да прозбори, подобро да премолчеше.

Во оваа насока се и коментарите на твитерџиите за одговорот на Дураки дека „тој не работи за граѓаните“, на прашањето кој е неговиот став по однос на најавената тужба поради загадувањето.

Од ресорното министерство стигна реакција дека погрешно се изразил, но тоа не ја намалува неговата одговорност како министер, кој е платен од граѓаните за кои „не работи“.

Пренесуваме дел од твитер-реакциите:

Фото/Фејсбук-профил на Садула Дураки

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е министерот Дураки познат како „Командант Вентили“, кому граѓаните не му се важни

Министерот Дураки жали што не се изразил јасно

Го знаете овој човек? Министер е и не се „бави“ со нас, ама го плаќаме со 72.621 денари секој месец

(Видео) Министерот кој не одржал ниту една прес-конференција за загадувањето и јавно призна дека не се „бави“ со граѓаните

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Народната банка со мерки за заштита од корона вирусот: Граѓаните да плаќаат со картички и електронски

Редакција

Собранието купува четири лимузини за 3,5 милиони денари

Никола Осило

Новопочинатиот од коронавирусот од Скопје имал претходни заболувања

Редакција