еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „полуде“ за прислушувањето на обвинителите: „Се кладам дека биле СЈО“

Лавина реакции во јавноста и на социјалните мрежи предизвика објавата дека цели две години било прислушуваното Јавното обвинителство на Македонија, бидејќи станува збор за институција кој со судски налог може да користи истражни мерки како што е прислушувањето.

Ви пренесуваме дел од реакциите на „Твитер“:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од 30 септември 2016 година до сега се прислушувани сите фиксни броеви од телефонскaта централа во Обвинителството

Владата за прислушувањето на телефоните во Обвинителство: Ваквите појави се рецидив од минатото

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Претпријатијата во државна сопственост не се транспаретни и отчетни: ЈП за државни патишта најтранспаретно, на дното ГТЦ

Редакција

Мнозинскиот сопственик Ристо Милев со понуда за преземање на 28.438 акции на ГД Тиквеш

Редакција

Топ пет најплатени професии: Просечната плата на програмерите надмина 1.000 евра

Никола Осило