еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „полуде“ за Законот за амнестија: „Господа од СДСМ објавете јавно дека сте во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ“

Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика едногласната одлука на пратениците во Собранието за Законот за амнестија со кој се дефинира кој ќе биде амнестиран, а кој не за собраниските настани од 27 април.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Можно ли е Законот за амнестија да падне на Уставен суд?

Детален преглед: Што пишува во Законот за амнестија за крвавите настани во Собранието?

Села за Законот за амнестија: На 27 април ме убија еднаш, сега ме убиваат повторно

Едногласно, со големо мнозинство од 95 гласа ЗА, донесен Законот за амнестија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фатиме Фетаи стои зад тоа што го кажала, вели дека за заканите има уште еден сведок

Редакција

Али Ахмети повторно избран за лидер на ДУИ

Редакција

„А шо демек Вие сте немале секс со бивши, па им замерувате на ДУИ за ВМРО?!“: Твитер се „вжешти“

Редакција