еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Уапсени поранешни министри. Ако се по барање на СЈО пуштете ги со време„: Твитер се „вжешти„

Бројни реакции по социјалните мрежи по информацијата дека неколку поранешни министри и заменик министер за земјоделие, шумарство и водостопанство се приведени на распит во Кривичниот суд во Скопје, во врска со доделување на земјоделска помош и давање под закуп државно земјоделско земјиште.

Станува збор за поранешните министри Ацо СпасеновскиМихаил Цветков, Љупчо Димовски и поранешниот заменик министер, Кристијан Делев.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведените министри и заменици за земјоделство го оштетиле Буџетот за 1,4 милиони евра

Димовски за „Фокус“: „Слушнав дека полицијата ме бара, знаат каде можат да ме најдат“

Телма: Приведени поранешни министри за земјоделство

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ПИОМ исплатил 2,5 милиони евра пензии на починати лица: Со тужби бара да се вратат парите

Никола Осило

(Видео) Спектакуларна прослава на Први Мај во 1960 година во Скопје

Никола Осило

Што го чека Груевски во затвор: Туширање еднаш неделно, наутро треба да си го мести креветот, да прави генералка на собата во сабота…

Редакција