еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Оздравени 23 лица од Ковид-19

Министерството за здравство информира дека се регистрирани 23 оздравени пациенти од Ковид-19 од: Тетово – 10, Скопје – 4, Куманово – 3, Кичево – 2, Гостивар, Штип, Струмица и Кочани – по 1.

Вкупниот број на оздравени е 150.422.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Убава вест: Нема починати од Ковид-19

Нови 37 случаи на Ковид-19 од 3.658 тестирања, број на активни 627

Фото: МЗ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вработена во конфекција во Прилеп позитивна на коронавирусот, фабриката затворена

Редакција

„Ле Соар“: Аерозагадувањето од западниот Балкан го загрозува здравјето и на граѓаните на ЕУ

Редакција

Судењето за „Таргет Тврдина“ продолжува на 13 септември: Мијалков и другите обвинети се изјаснија за невини

Редакција