еМагазин
Image default
Локално

Удрил пешак и побегнал

На 23.08.2018 година околу 17.30 часот на ул.„29 Ноември“ во Тетово, засега непознато патничко возило удрило во пешакот Ј.Д.(66) од Тетово и веднаш го напуштило местото, информира МВР.

Од ударот Ј.Д. се здобил тешки телесни повреди и бил пренесен во Тетовската клиничка болница. Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на возилото и возачот и за целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лице од Велешта со прострелни рани примено во струшката болница, полицијата го истражува случајот

Редакција

Човечки скелет пронајден над село Љуботен

Редакција

Со „БМВ“ и бегале на полицијата и ги навредувале полицaјците кога ги запреле

Редакција