еМагазин
Image default
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Угостителските услуги за една година поскапеле за 14.8%

Цените на угостителските услуги во јануари годинава во однос на истиот месец лани се зголемени за 14.8 %, соопшти Државниот завод за статистика.

Во споредба со декември 2022, пак, се повисоки за за 0.7 %.

Споредено по групи на услуги, зголемување е забележано во групите Храна за 0.9 %, Алкохолни пијалаци за 0.7 %, Безалкохолни пијалаци за 0.3 % и Ноќевања за 0.2 %.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Марија Јаничевска е нова директорка на ОТА

Редакција

26 од случаите на заболени со коронавирусот во Македонија се од надвор

Редакција

Распродажба во УЈП: Запленети возила и машини по багателни цени

Редакција