еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Утре пречек на ракометарите: Вардар води во прво полувреме со пет гола разлика

Ракометарите на Вардар водат со пет голови разлика во прво полувреме против Веспрем. Резултатот е 16 спрема 11.

Без разлика дали ќе победат или не, утре ќе се организира пречек.

„Утре, 3 јуни, во 23:55ч. црвено-црните херои слетуваат на аеродромот. Повикуваме сите оние кои планираат со приватни возила да одат на пречек, во големо дефиле утре организирано заедно да се упатиме кон Аеродром. Воедно апелираме до сите превозници, пред се јавни но и приватни, да излезат во пресрет, и сите оние кои сакаат да ги пречекаат на аеродром а немаат сопствен превоз да можат да бидат покрај своите јунаци. Собир – Сала Јане Сандански во 22:00ч, поаѓање 22.30“, информираа Комитите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Добивме датум за финалее“: Твитер реакции за победата на Вардар

(Видео) Српските коментатори „полудеа“ за победата на Вардар

Фото: Фејсбук/EHF Champions League

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хоакин Феникс, актерот кој зеде Оскар за улогата во „Џокер“ бил голем фан на Атиџе

Редакција

(Фото) Медена тура: Воодушевени од Атиџе, велосипедисти возеа до нејзиното село Бекирлија

Редакција

Дела на македонскиот уметник Златко Крстевски во музеј во Јапонија

Редакција