еМагазин

Tag : комити

Македонија

Отец Пимен: Kомитите на Илинден не се тепале за ние денес да се испотепаме

Редакција
Отец Пимен вчера објави фејсбук-статус по повод денешниот празник Илинден. „Од рубриката дали сте знаеле дека: -Дали сте знаеле дека комитите на Илинден не се...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Утре пречек на ракометарите: Вардар води во прво полувреме со пет гола разлика

Редакција
Ракометарите на Вардар водат со пет голови разлика во прво полувреме против Веспрем. Резултатот е 16 спрема 11. Без разлика дали ќе победат или не,...
Македонија

(ВИДЕО) Најави за нови блокади: Комитите ќе играат фудбал на скопски раскрсници

Редакција
Навивачката група „Комити“ на својот Фејсбук профил најави дека традиционалниот Меморијален турнир во мал фудбал “Во Чест на Отсутните”, годинава ќе биде од јавен карактер и...