еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Видео) Српските коментатори „полудеа“ за победата на Вардар

Реакциите во јавноста и на социјалните мрежи за победата на македонскиот ракометен клуб Вардар на Барселона и пласманот во финале на Лига на шампиони не стивнуваат.

Но, освен победата на Вардар, вчерашниот ден го одбележа и страсното навивање на српскиот коментатор на спортскиот канал Арена, додека траеше натпреварот со Барселона.

Тој навиваше како за свој тим, а неговата реакција на крајот на натпреварот е бесценета.

Реакциите на српските коментатори не останаа незабележани и на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Концертот на Стинг одложен за половина час подоцна, поради финалето Вардар-Веспрем

(Видео) Погледнете ја реакцијата на ракометарите на Вардар после победата

БРАВО: Вардар ја победи Барселона и влезе во финале на Лига на шампиони

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Снимка со коњ врзан за кука кој го влече автомобил низ Скопје ја згрози јавноста

Редакција

Во следните шест месеци или ќе го обновиме кредибилитетот на ЕУ на Балканот или ќе го изгубиме, изјави Димитров

Редакција

Јанкулоска „распали“ по Груевски: Лесно е да кажуваш кога си на 800 километри од Македонија

Редакција