еМагазин
Image default
Свет

(ВИДЕО) Италијанците бесни: Отруено куче што спасуваше преживеани во земјотресите во Италија

 

Труењето на куче, кое спасуваше преживени од земјотресите во Италија во 2016 година, предизвика бес во јавноста.

Информацијата за труењето на германскиот овчар Каос, ја соопшти неговиот сопственик, кој рече дека кучето било отруено во неговиот двор.

Труењето го осудија неколку министри и пратеници, а јавноста бара построги казни за трујачите на животни.

Фото: Фејсбук/видео: Vista Agenzia Televisiva Nazionale

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Американски воен брод плови накај Црно Море: Можен ли е директен судир меѓу САД и Русија

Никола Осило

Обвинителство на Турција: Новинарот Кашоги е задавен веднаш по влегувањето во Конзулатот на Саудиска Арабија

Редакција

(Видео) Францускиот претседател Макрон со сопругата „покажаа“ како се игра на народна музика

Никола Осило